RPA wz.MkI
Hełm o bardzo płytkim czerepie, otoczonym lekko pochylonym rondem. Obrzeża zabezpieczone są metalową nakładką. W szczycie znajduje się śruba mocująca fasunek. Na rondzie, po bokach, znajdują się dwa nity do mocowania podpinki.
W RPA produkcję hełmów na licencji podjęła się firma Transvaal Steel Pressing Syndicate of Johannesburg w 1935r.. Szybko osiągnięto pułap 12tys hełmów produkowanych tygodniowo, zaś całość produkcji ocenia się na ok.1,5mln sztuk, z czego znaczną część wyeksportowano do Indii.
Czerepy produkcji RPA miały często "pofałdowane" ścianki (podobnie jak pierwsze brytyjskie MkI), były nieznacznie szersze oraz lżejsze niż brytyjskie MkII. Nakładka na obrzeże nakładana podobnie jak w brytyjskich MkI.
Charakterystyczne trzy otworki na rondzie.
Wyposażenie wewnętrzne skopiowano także z brytyjskiego MkI*. Jedyna różnica, to umieszczenie w szczycie czerepu owalnej filcowej wkładki zamiast gumowej. Fibrowe pałąki sygnowane były np. " ACER-RAND", "JAGER-RAND"..., strzałką w literze "U" oraz datą produkcji.
Podobnie jak wyroby niektórych innych państw Commonwealthu, wkładka produkcji RPA mocowana była do czerepu odwrotnie niż w produkcjach brytyjskich - nakrętką na zewnątrz.
Podpinka standardowa brytyjska Chin-Strap MkII. Poniżej widoczna zawieszka podpinki.
Hełmy pokrywano piaskową farbą o chropowatej teksturze.
Na poniższych zdjęciach widoczny jest hełm MkI* RPA zaadoptowany na potrzeby brytyjskiej OC.
Po wymianie wyposażenia wewnętrznego oraz podpinki zostały użyte przez Holendrów.