FORUM      -      KSIĘGA GOŚCI      -     KONTAKT    -    LINKI

          

1024x768

Mam na imię Mariusz dla znajomych po prostu Tasiu. Postanowiłem stworzyć stronę  poświęconą hełmom. Na początku miały się na niej znaleźć same hełmy stalowe XX wieku jednak z biegiem czasu postanowiłem rozszerzyć zakres o hełmy kompozytowe jak i tropikalne . Nie chcę żeby była ona przeróbką, którejś już istniejącej, a raczej czymś co pomogłoby, szczególnie początkującym kolekcjonerom, w identyfikacji podstawowych wzorów hełmów.

Informacje zawarte na tej stronie są w większości własnymi spostrzeżeniami opartymi na własnym zbiorze. Niemniej jednak pragnę podziękować kolegom, w pomocy przy dostarczaniu zdjęć z własnych kolekcji i uzupełnianiu opisów.

Oto Oni:

Piotrek, Krzysiek, Piotr, Lech, Jan, Sławek, Seweryn, Sebastian, Paweł, Jarek, Bartosz, Dariusz, Rafał, Lucjan, Michał

Dziękuję Błażejowi i Szymonowi za zezwolenie na wykorzystanie zdjęć z ich strony B&S www.bands-militaria.com

Nie chcę za mocno zagłębiać się w historię , a raczej skupić się na ewidentnych różnicach występujących w danym wzorze hełmu.

 

Jeżeli masz jakieś spostrzeżenia, uwagi NAPISZ

 

     

 

Ostatnio stronka wzbogaciła się o wiele pozycji dzięki uprzejmości kolegi Militariat, za co bardzo dziękuje. Brakuje jeszcze trochę wzorów hełmów ale myślę, że sukcesywnie, również dzięki Wam, będzie się ona rozwijała. Jeżeli Jesteś posiadaczem hełmu, którego nie ma na stronie – napisz, a ja postaram się umieścić jego zdjęcia.

Wiele pracy w stronkę włożył Piotrek K., który ciągle usiłuje zgłębić tajemnice hełmów „grzebieniastych” jak i „talerzy”J. Dzięki jego uporowi i zaangażowaniu powstaje dział, który ma ułatwić szybką identyfikację posiadanego "talerza".

Dzięki Koledze bronislaw36 wzbogaca się dział poświęcony hełmom polskim jak i obcym używanym w Wojsku Polskim. Można tam znaleźć wiele ciekawych egzemplarzy z krótkim komentarzem. – Zapraszam.

Zdjęcia hełmów wraz z opisami ze swojej kolekcji udostępnił inter_box - Jerzy Kowalczyk.

 

Olaf Thiele -  kolekcjoner z Niemiec, pomógł w wyjaśnieniu nazewnictwa hełmów w powojennych Niemczech, za co serdecznie jemu dziękuje i zapraszam do zapoznania się z materiałem.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„JEŻELI PODCZAS OGLĄDANIA STRONY MASZ PROBLEMY Z PRZEKOSZENIAMI ZDJĘĆ WZGLĄDEM TEKSTU ZMIEŃ ROZDZIELCZOŚĆ NA 1024x768. DOBRZE JEST TEŻ POWIĘKSZYĆ STRONE NA CAŁY EKRAN WCISKAJĄC F11.

WIEM, ŻE WYSKAKUJĄCE REKLAMY SĄ UCIĄŻLIWE (CENA ZA DARMOWE MIEJSCE NA SERWERZE) ALE MOŻNA JE WYŁĄCZYĆ.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      Długo się zbierałem ale w końcu postanowiłem spróbować poukładać temat „Europejskich odmian hełmów M1”. Myślę, że temat bardzo ciekawy ze względu na ogrom odmian tych hełmów. Z pewnością nie ominą mnie błędy ale myślę, że rezultat ostateczny będzie co najmniej dobry. Tak więc zapraszam do tematu jak i dyskusji. Liczę z Waszej strony na ewentualne poprawki  EUROPEJSKIE ODMIANY HEŁMÓW M1.

Chcesz wymienić się informacjami z innymi? Zapraszam na  FORUM .

 

Księga gości

 

Ostatnia modyfikacja: 22.04.2017

 

02.11.2012

Uzupełnienia w hełmach niemieckich z kolekcji Kolegi Sulla

 27.12.2012

Austriackie pokrowce i siatki. Belgijskie pokrowce maskujące. Uzupełnienie francuskich i holenderskich pokrowców maskujących. Słoweńskie kompozyty.

 28.12.2012

Polskie wz.70, wz.93, wz.65, wz.67/75M, radziecki hełmofon spadochronowy, szwajcarski wz.71, ukraiński wz.60, turecki wz.M1, węgierski wz.50 i wz.90

 28.12.2012

Radziecki wz.40/II

31.12.2012 

Uzupełnienie pokrowców na kompozyty niemieckie i brytyjskie 

24.01.2013

 Hełmy radzieckie wz.40/II

 22.04.2017

W końcu udało się uzupełnić dział poświęcony pustynnym pokrowcom.

 

 

Strona utworzona: 22.06.2007